Client Login
خانه انواع ماساژ مقالات ماساژ انواع روغن تماس با ما

سوجوک چیست؟

واژه کره‌ای "سو" به معنی دست و "جوک" به معنی پاست. سوجوک، یک متد درمانی کل نگرانه است. طب کل نگر برخلاف طب رایج، "بیمار محور" است نه "بیماری محور" و برای درمان از شعور و نیروی حیاتی خود بدن بهره می‌گیرد. در طب کل نگر بدن انسان یک سیستم یکپارچه و بسیار هوشمند درنظر گرفته شده و سعی می‌شود ریشه اصلی بیماری‌ها کشف و درمان شود.

سوجوک تراپی طب کره ای است که بر پایه طب چینی بنیان گذاری شده و از جهاتی  طب پیشرفته چینی به حساب می آید. در این متد درمانی دست ، پا و گوش هولوگرامی از بدن در نظر گرفته شده و درمان بر روی این اعضا صورت خواهد گرفت.سوجوک تراپی قادر به کار بر روی تمامی بیماری ها اعم از جسمی ، روحی و احساسی و همچنین درمان آنها می باشد.

سوزن ، رنگ ، دانه ، ماساژ و مگنت از متد های درمانی است که در این طب جهت درمان استفاده می گردد

مدت زمان جلسات سوجوک تراپی یک ساعت می باشد
این مکتب در آغاز به روش‌های مختلفی برای فعال کردن سیستم‌های انطباقی دست و پا و اثر آن‌ها در درمان بیماری می‌پرداخت، اما بعد از مدتی، پرفسور پارک به سیستم جامعی از مکانیزم‌های فیزیکی و متافیزیکی بدن رسید که مبنای طب او شد. این مکتب درمانی از قوانین و تئوری‌های علمی دنیای نو، در کنار تجارب ارزنده مکاتب کهن، بهره گرفته و با تلفیق صحیح این دو راه حل‌های جامع برای درمان بیماری‌های جسمی، روحی و ذهنی، ارائه می‌دهد.

سوجوک تراپی؛ قوانینی مانند قانون یین و ینگ و تئوری‌هایی مانند محورهای سه‌گانه و هشت‌گانه بدن، تئوری شش انرژی، تئوری سیستم واحد انرژی، تئوری چاکراها و تئوری کانال‌های انرژی را در بر می‌گیرد و توصیف عمیقی از ارتباط میان آن‌ها ارائه می‌کند.

تکنیک‌هایی که در این مکتب استفاده می‌شوند هیچ محدودیتی ندارند. فشار و ماساژ، رنگ، نور، دانه‌های گیاهی، سنگ، سوزن، حرارت، گیاهان دارویی، میدان‌های مغناطیسی و ... همگی می‌توانند تغییرات شگرفی را باعث شوند.
امروزه سوجوک در 50 کشور جهان (از جمله کانادا، آمریکا، مکزیزک، پرو، برزیل، انگستان و...) به رسمیت شناخته شده و در حال آموزش و استفاده کاربردی است.

 

یک روش کل نگر است، به این معنی که همه علایم بیمار را کنار هم قرار داده، ریشه های آن را جستجو کرده و با اصلاح ریشه های بیماری در سطوح فیزیکی، ذهنی و احسایس به طور همزمان روی همه مشکلات بیمار عمل می کند.

 

سوجوک با نگاهی نو به چرایی و چگونگی بیماری و با جامعیتی که کلید درک مکانیسم های پیچیده بیماری در بدن انسان است می تواند استراتژی موثری برای درمان آنچه بیماری خوانده می شود ارائه کند

 دردهای مفصلی ، سردرد ها ،دردهای عضلانی و انواع کمر دردها و بعضی از بیماریها را بعد از جلسه درمان با طب سوجوک می توان بر طرف کرد و با سبک زندگی مناسب دیگر دچار این موارد نمی شوی.

 

تجربه درمانی ( طب سوجوک(
درمان کیست تخمدان در 6 جلسه درمانی 
کیست یعنی رطوبت.
وقتی در جایی کیست ایجاد می شود یعنی در آن جا رطوبت زیاد است.
اگر در یک عضو باشد رطوبت در همان عضو زیاد است اما اگر در نواحی مختلف باشد رطوبت در کل بدن بسیار است.

هرگز فکر نکنید با جراحی و خارج کردن کیست آن را درمان کرده اید، چون با خارج کردن کیست رطوبت را از بدن خارج نمی کنید. بنابر این 

رطوبت زدایی مهم ترین کاری است که باید انجام شود

 

تجربه درمانی (طب سوجوک(
درمان قفل شدن فک،قفل شدن انگشتان پا،درمان صدا دادن و تق تق مفصل زانو،تپش قلب در 5 جلسه درمانی 

قفل شدن مفصل فک: علت و درمان
قفل شدن مفصل فک پایین مشکلی است که فک را درگیر می کند. خوشبختانه این عارضه که به دلایل مختلف بوجود می آید قابل معالجه با دارو و فیزیوتراپی است و تنها در موارد خاص با جراحی و تزریق بوتاکس درمان می شود. قفل شدن مفصل آرواره می­تواند مشکلاتی را برای مفصل فک به همراه داشته باشد که معمولاً با درد یا کاهش امکان حرکت مفصل همراه است.

شیوع ناهنجاری مفصل فک
این ناهنجاری­ها بسیار رایج است. حدود 1 نفر از هر 10 نفر علائم مشکلات مفصل فک را در طول زندگی خود تجربه می­کنند. از این افراد، فقط حدود 1 نفر از هر 20 نفر برای مشکل خود به پزشک مراجعه می­کنند.

عوامل و دلایل
معمولاً، ناهنجاری­های مفصل فک دارای دلایل متعدد و چند وجهی هستند، به این معنی که معمولاً یک مجموعه از عوامل باعث ایجاد این مشکل می­شوند. در عمل این عوامل را می­توان به دو نوع اصلی طبقه­بندی کرد: مشکلاتی که مربوط به عضلات فک است و مشکلاتی که در داخل خود مفصل وجود دارد. در این حالت مشکلات مربوط به عضلات فک به خصوص در بین جوانان رواج و شیوع بیشتری دارد.

مشکلات مربوط به عضلات فک ممکن است در نتیجه موارد زیر ایجاد شوند:

فعالیت بیش از حد عضلات فک. این موضوع در صورتی اتفاق می­افتد که شما فک خود را به دفعات زیاد در طول خواب به هم فشار دهید که این موضوع پدیده­ای عادی در بین برخی افراد است. در حالت­های نادر، شرایط دیگر نیز می­توانند منجر به فعالیت بیش از حد عضلات فک شوند. برای مثال برخی از انواع نادر ناهنجاری­های حرکتی (به نام اختلالات حرکتی دهان) وجود دارند که می­توانند باعث ایجاد فشار زیاد بر فک شوند.

 

تجربه بازتاب درمانی ( طب سوزنی سوجوک ) درمان تعریق کف دست و بدن  

واقعا شگف انگیزه یعنی خانومی که از بچه گی درگیر عرق کف دست ،پا و بدن بوده. انواع پزشکها و متخصصهای پوست و غدد مراجعه کرده. آخرش هم پیشنهاد شده کف دست رو بوتاکس کنه در عرض کمتر از یک ساعت مشکلش بر طرف شد

) بعد 4 جلسه درمانی دست و پاها خشک شدند و 70% مشکل بر طرف شد(

دکتر حسن راوری، فوق تخصص جراحی عروق درباره تعریق زیاد کف دست ها می گوید:
تعریق کف دست به علل مختلف بروز می‌کند. گاهی این عارضه به حدی شدید است که فعالیت عادی فرد را مختل کرده و در افرادی که با وسایل برقی سر و کار دارند، خطرآفرین نیز می‌باشد.

اگر علل پاتولوژیک مانند اختلال هورمونی و پرکاری تیروئید وجود نداشته باشد، نوع ارثی تعریق کف دست مطرح می‌شود.

نوع توارثی تعریق کف دست از کودکی شروع شده، در دوران بلوغ شدت یافته و در جوانی با استرس‌های این دوران به اوج خود می‌رسد.

این بیماری در برخی مواقع به قدری شدت می‌یابد که هنگام استرس، قطرات عرق از دست می‌چکد یا کاغذ زیر دست بیمار به طورکامل خیس می‌شود.

شما اول باید استرس خود را درمان کنید تا بتوانید عرق دستتان را درمان کنید .استرس خود عامل همه ی بیماری ها است.

موارد خفیف بیماری تعریق کف دست با داروهای موضعی و خوراکی قابل کنترل است، اما موارد شدید به درمان‌های دارویی پاسخ نمی‌دهد و باید جراحی شود.
بوتاکس که در واقع دارویی گرفته شده از سم نوع خاصی میکروب است، به صورت موضعی برای کاهش تعریق کف دست و پا توسط پزشک متخصص تزریق می شود

 

در سوجوک تراپی هم مانند سایر مکاتب طب کل نگر این بیماری نیست که مورد درمان قرار می گیرد بلکه بیمار است که تحلیل و بررسی شده و تعادلات ازدست رفته خود را باز می یابد. از آنجاکه بیماری نتیجه همین عدم تعادل هاست، با بازگشت تعادلات بیمار، بیماری هم رخت بر می بندد.

 

تجربه درمانی
بیماری سندروم فیبرومیالژی

جلسه چهارم بود و %60 درد بر طرف شده

جلسه پنجم بود احساس خستگی و کوفتگی کاملا بر طرف شده

نشانه های فیبرومیالژی

مهم ترین علامت این بیماری بروز درد است که معمولا در هر دو طرف بدن فرد مبتلا ایجاد می شود. مناطقی که بیشتر دچار درد می شوند عبارتند از:

پشت سر، بین تیغه شانه، بالای شانه ، جلوی گردن، قسمت بالای قفسه سینه، قسمت بیرون آرنج دست، قسمت بالایی باسن، طرفین باسن و قسمت درونی زانوها.

همچنین فرد احساس خستگی و کوفتگی بدن و خواب‌آلودگی می کند

 

علت فیبرومیالژی چیست

علت فیبرومیالژی به درستی شناخته شده نیست. تحقیقات نشان داده که بیماران مبتلا به فیبرومیالژی دچار تغییراتی در سطح نوروترانسمیترها Neurotransmitters در مغز و اعصاب میشوند. نوروترانسمیترها مواد شیمیایی خاصی هستند که نوسط اعصاب تولید شده و نقش مهمی در انتقال پیام های عصبی دارند.

فیبرومیالژی تغییر ساختاری در بدن ایجاد نکرده، موجب تغییر شکل اندام نمیشود و به مفاصل آسیبی نمیزند. شدت علائم این بیماری متغیر است. گاهی اوقات علائم بیماری برای چند ماه یا چند سال محو شده ولی بعد از مدتی دوباره برمیگردد. کیفیت زندگی در این بیماران به علت درد مزمن و ناتوان کننده ای که ایجاد میکند دستخوش تغییر میشود.

 

تجربه درمانی :

بیمار دچار درد و ورم شديد درکف پا بود و بدون مسكن نمي توانست درد را تحمل كند.4 روز به بیمارستان های مختلف مراجعه کرده بود و فقط مسکن تزریق کرده بودند.

 

درمان در دو جلسه از طریق سوزن روی ناحیه انطباق کلیه و نقاط انرژی پایه ،موكساي نقاط انرژي پايه و نواحي دردناك بازتابی پا انجام شد. درد و ورم از بین رفت.

 

 

تجربه درمانی یکی از دوستان

من پسری دارم که امسال پیش دبستانیه از اول سال تحصیلی با اکراه به مدرسه میره واصلا مدرسه رو دوست نداره الان که 2ماه از سال تحصیلی میگذره هنوز هم کنار نیومده وقتی که میبرمش مدرسه اضطراب و دل درد و تهوع میگیره و استفراغ میکنه ،البته از نوزادی مشکل رفلکس معده داشت که دکترش میگه به تدریج خوب میشه و تهوع واستفراغ موقع مدرسه رفتنش از اضطرابشه. خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.متولد 1386

جواب:ماساژ ریه
مالیدن روغن زیتون روی معده و ماساژ دادن معده
ماساژ ناحیه انطباقی معده 
چسباندن دانه فلفل روی نقاط انرژی پایه 
بستن کش آبی روی ناحیه انطباقی گلو برای بر طرف کردن رفلکس معده

نتیجه
خانم قنبری عزیز سلام 
شما در مورد پسرم به من کمک بزرگی کردید و با راهنمایی شما چند جلسه مشاوره به شکرانه خداوند پسرم خیلی خوب شده و کلا حالت تهوعی که زمان رفتن به مدرسه براش پیش میومد برطرف شده .
واقعا از شما ممنون و متشکرم و ازتون میخوام از طرف من از استادتون هم تشکر کنید .

 

13 جلسه براي بيماري كه کلسترول بالاي خون داشت كار كردم خوب شده
سطح کلسترول تام خون =كمتر از 200 مطلوبه.قبلا 264 بوده الان 184.
سطح کلسترول HDL‌ = كمتر از 40 در مردان افزايش ميزان خطر.27بوده الان 42.
سطح كلسترول LDL = حد طبيعي 129-100. 169 بوده الان 121.

 

ماساژ از طریق طب سوجوک فعلا برای بانوان محترم و توسط متخصص بانو انجام می گیرد

جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 

 
فیلم آموزشی ماساژحرکات اصلاحیفواید ماساژ مقالات ماساژمشاوره