Client Login
خانه انواع ماساژ مقالات ماساژ انواع روغن تماس با ما
 

سه نکته ای که قبل از ماساژ باید رعایت کنید :

شما به عنوان یک ماساژور خوب باید قبل از شروع ماساژ خود را از لحاظ روحی و جسمی آماده ارائه یک جلسه ماساژ عالی نمایید تا بهترین نتیجه را بگیرید و بتوانید مشتری را دائمی کنید . رعایت یکسری از نکات می تواند کمک شایانی به شما و شغلتان نماید تا بتوانید درآمد بیشتری کسب نمایید و رضایت مشتری را جلب نمایید. در این مطلب شما را با سه نکته مهم که قبل از ماساژ باید رعایت کنید آشنا می کنیم .


1.وضعیت ظاهری
سعی کنید یک لباس راحت و کاملا ساده بپوشید . می توانید از لباس های یوگا یا احیانا از لباس های ماساژ استفاده کنید .
2.کنار گذاشتن زیور آلات
حتما انگشتر ، النگو ، ساعت و یا هر وسیله دیگری که می تواند مزاحم کار شما شود را قبل از ماساژ از دست خارج کنید .
3.رعایت بهداشت
بهداشت و نظافت اتاق ماساژ را به دقت رعایت کنید . تخت را تمیز کنید و اگر قرار است ملحفه ای به ماساژ گیرنده بدهید حتما تمیز باشد.

 

 

 

برخی موارد دیگر برای ماساژ :ما كه به طور سنتي در حمام‌هاي قديمي مراسم ماساژ يا همان مشت و مال را داشته‌ايم. به نظر نمي‌آيد كه فرهنگ ما خيلي با اين مقوله ناآشنا باشد.
از جهتي درست مي‌گوييد. به همين دليل هم هست كه ايراني‌ها ماساژ را خيلي دوست دارند و لذت بسياري از ماساژ گرفتن مي‌برند. اما ماساژ شرقي همراه با آداب و رسومي نشئت گرفته از فرهنگ شرقي است كه ماساژ گرفتن بدون بجا آوردن آداب و رسوم آن، كاري ناتمام خواهد بود. در عمل تلفيق فرهنگ و فعاليت لمسي دست ماساژ شرقي را شكل مي‌دهد.


مگر ماساژ آرام‌بخش و تسكين‌دهنده نيست؛ پس چه اشكالي دارد كه به عنوان درمان هم به‌كار رود؟
واقعيت اين است كه يك ماسور قدرت تشخيص درد و مريضي را ندارد و حتي اگر بداند درد كجاست، ممكن است علت به‌وجود آمدن آن را نداند. يك پزشك 10 سال درس مي‌خواند و مطالعه مي‌كند و دوره مي‌بيند تا قوه تشخيص و تجويز پيدا كند. چطور ممكن است يك ماسور با يك هفته يا يك ماه دوره ديدن، توان درمانگري داشته باشد؟ در شرايط خاص ممكن است يك ماسور با نظارت و تجويز يك پزشك حاذق، توان اين كار را داشته باشد، ولي نه به شكلي كه فعلا باب شده است.

در نتيجه كساني كه بيمار هستند، ابتدا به ساكن نمي‌توانند به مركز ماساژ مراجعه كنند.
نه تنها نمي‌توانند، بلكه ما نيز در شرايط پذيرش افراد، يكي از نكاتي كه لحاظ مي‌كنيم اين است كه ماساژگيرنده دچار بيماري‌هايي نظير سرطان، هپاتيت و حتي سرماخوردگي نباشد. همچنين خانم‌هاي باردار نبايد ماساژ بگيرند. پس نه تنها رويكرد درماني را بايد از ماساژ جدا كرد، بلكه آنهايي كه بيمار هستند لازم است مراقب باشند كه ماساژ، مشكل آنها را تشديد نكند.


انواع ماساژ:
ماساژهاي شرقي انواع گوناگوني دارد كه «Oil ماساژ» يا «ماساژ روغني» يكي از انواع آن است. همچنين ماساژ سنتي تايلندي در منوي ما متقاضيان زيادي دارد. به علاوه ماساژ پا و انواع ماساژهاي صورت قابل ذكرند. هر يك از اينها ممكن است 10 شاخه مختلف داشته باشند و با تكنيك‌هاي گوناگون به انجام برسند.


توصيه‌اي به متقاضيان ماساژ ؟؟
من هميشه توصيه مي‌كنم كه انواع ماساژ را بشناسند و فرهنگ مربوط به آنها را عميقا درك كنند. من در مواجهه با بسياري از ماساژگيرندگان وقتي مي‌پرسم چه ماساژي گرفتيد، مي‌گويند «نمي‌دانيم؛ ماساژ، ماساژ است». مگر ممكن است كسي به رستوران برود و نداند چه غذايي خورده است و بگويد غذا، غذاست؟ بدن انسان بسيار اهميت دارد و صاحب آن بايد بداند كه به چه كاري تن مي‌دهد و براي چه، چنين كاري مي‌كند. پس چه خوب است كه همه، ماساژ را بشناسيم و خدمات آن را از مراكز معتبر دريافت كنيم.

 

ماساژ برای چه کسانی خطرناک می باشد :

همان گونه که ماساژ مزایای بسیار زیادی دارد، چنانچه شخص ماساژگیرنده شرایط پذیرش ماساژ را نداشته باشد میتواند صدمات بر او وارد شود. چون ماساژ گردش خون را در بدن افزایش داده و موجب تکثیر سلولها میشود، میتواند ضررهایی را به شرح ذیل وارد کند:

- افرادی که تصادف کرده، ضربه خوردگی داشته و یا احیانا عمل جراحی کرده اند و بافت آسیب دیده ترمیم نشده است به علت افزایش جریان خون احتمال خونریزی و آسیب دیدگی مجدد عضو مزبور وجود دارد.

- افراد سرطانی: چون در ماساژ کلیه سلولها تکثیر میشوند و این شامل سلولهای سرطانی نیز میشود، ماساژ گرفتن این افراد مضر میشود ولی برعکس کسانی که بیماری آنها ناشی از ضعف سیستم عصبی بدن میباشد مانند ام اس، زمانی که از ماساژ استفاده کنند تاثیر مطلوبی بر روی بدن آنها خواهد داشت.

- کسانی که بیماریهای معمولی مانند سرماخوردگی نیز دارند نباید ماساژ بگیرند چون ویروس بیماری مذکور تکثیر شده و بیماری تشدید میشود

- افراد سالمند و کودکان : در مورد این افراد باید بسیار با دقت وو ملایمت ماساژ انجام گیرد و کوچکترین بی احتیاطی موجب آسیب دیدگی انها میشود

- بانوان باردار: این افراد مخصوصا در ماههای آخر بارداری نباید ماساژ بگیرند، چون جریان خون افزایش یافته و احتمال سقط و یا زایمان زودرس وجود دارد.

برای گرفتن مشاوره و هماهنگی برای خدمات ماساژ در تهران تماس بگیرید

 


 


 

درباره ماتماس با مافواید ماساژ فیلم ماساز مشاوره